0312 312 12 21
info@yaslibakimiturizmi.com

Dördüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi  24 - 25 Kasım 2016 ANKARA Sheraton Hotel

Advertorial Haber

3.1.2017

Flaviustan yeni yılda Estetik ve Güzelllikte 8 adım

Flavius ‘tan Yeni Yılda

Estetik ve Güzellikte 8 Adım

 

Her bireyin cilt ve vücut problemleri farklıdır, dolayısıyla problemleri doğuran nedenlerde farklıdır. Yaşlanma karşıtı terapilerde önemli olan ilk adım ciltteki problemleri doğuran nedenleri tespit edip ortadan kaldırmak veya küçültmektir. İkinci adım ise kişiye zarar vermeyen, cildin alt yapısını güçlendirecek ve problemlerini de küçültecek terapileri planlamaktır. Üçüncü adım da ise gelecekte cildin yaşayabileceği risklere karşı cildin gücünü artıracak terapileri planlamaktır. Son olarak ise cildin içerisindeki uyuyan fabrikayı canlandıran bu adımlarda cildin ihtiyacı olan maddeleri ( vitamin, mineral, element, besleyiciler vs. ) bakımlarla cilde kazandırmaktır. Bu klinik bakımların paralel olarak evde de sürdürülmesi son derece önemlidir.

Zayıflayan ve dökülen saçlar için…

Saç köklerindeki protein üretimini artıran, saçların büyüme ve gelişmesini önleyerek dökülmesine neden olan saç köklerindeki asalaklar olan demodexleri ortadan kaldıran ve uyuyan biyolojiyi güçlendiren teknoloji radyofrekans ve diyatermi metotlarının bileşiminden oluşan radyodiyatermi metodunu Güney Koreliler geliştirdi. Radyofrekans diyatermi minimum altı haftalık kürler halinde, haftada bir defa saçlı deriye uygulanıyor. Ayrıca evdeki saç ve saçlı deri bakımda da saç köklerindeki biyoloji geliştiren antiaging ürünlerle tedavi destekleniyor. Böylece ilk seanstan itibaren saçlarda dolgunlaşma, canlılık, parlaklık ile kırılma ve dökülme süreçlerindeki azalma fark edilmeye başlıyor. Bu tedavi süreci yavaş ise ve saçlarda dökülme süreci çok hızlı seyrediyorsa bu tedaviye ilave olarak haftada bir saçlı deriye karbondioksit gazı enjekte edilerek tedavi sürecindeki beklenen faydalar güçlendirilebiliyor.

Genç bir göz çevresi için…

Göz çevresinde en sık görülen şikayetler göz kapaklarında düşme, göz çevresi mimiklerde belirginleşme, göz altlarında koyulaşma ve şişlik ile göz çevresinde sarı renkli yağ plaklarıdır. Özellikle göz çevresindeki elastikiyet kaybına bağlı ortaya çıkan torbalanma problemlerinde esneyen cildi hızla sıkılaştıran, göz çevresindeki kırışıklıkları azaltan; aynı zamanda yüz ve boyunda da elastikiyeti güçlendiren Nlite V Lazer tedavisi ile 1 -2 seansta ciltteki yaşlılık belirtileri onarılabiliyor. Göz çevresinde mimiklerini fazla kullananlar için ise tedaviye Botox ilavesi de düşen göz kapaklarını eski konumlarına yönlendirerek başarıyı güçlendiriyor. Göz çevresinde morluklar ve şişlikler var ise göz çevresi dokularındaki dolaşımı destekleyecek kozmetik jel ürünlerle yapılan göz çevresi egzersizi ile bakım süreci destekleniyor. Eğerki göz çevresinde sarı renkli yağ plakları oluşuyorsa bu plaklar duruma göre lazerle kazınabilir, yada meyve asitli ürünlerle hem oluşumu azaltılabilir, hem de oluşmuş olanlar küçültülebilir.

 

Ağız çevresindeki derin oluklar ve yanaklardaki çökmeler…

Yaşla beraber yüzde azalan cilt altı yağ dokusu laboratuarda üretilen naturel dolgu maddesi olan hyaluronik asit enjekte edilerek çökmeler adım adım azaltılabilir. Naturel dolguların dokulardaki yaşam süreleri 6-8 aydır. Dolgular çok çeşitlidir ve içerisindeki sentetik birleşen miktarları arttıkça dokularda yaşam süreleri de artmaktadır. Ancak sentetik maddeler dokular tarafından istenmeyen maddeler olarak algılandıklarından uzun vadede dokulardaki yenilenme süreçlerinin yavaşlanmasına neden olmaktadırlar. O nedenle bilgi seviyesi yüksek bireylere hekimlerince bu açıklamalar yapıldığında genellikle naturel dolguları tercih etmektedirler.

Eğer ki cilt altındaki çökmeler çok fazla miktarlarda ise o zaman LipiVag tekniği ile kişiden alınarak otomatik ayrıştırılan yağ dokusu çökme olan bölgelere enjekte edilmekte ve kalıcılığı daha fazla olan sonuçlar elde edilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu olarak ta adlandırılan bu tedaviler lokal anestezi ile LipiVag tekniğini kullanan plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyan bu tedavi dokulara sadece hacim kazandırmıyor, aynı zamanda yağ içerisindeki doku parçaları sayesinde cilde dirilik ve gençlikte katıyor.

Cildinizdeki izler...

Birçok kişi cildinde sonradan oluşan ameliyat, yara yanık izleri ve sivilce izlerini yaşamı boyunca taşımak zorunda. Bu izlerin cilt içerisinden kaldırılması % 100 olarak mümkün olmasa da; izlerin belli belirsiz hale getirilebilmesi mümkün. İngilizlerin geliştirdiği Nlite V lazer sistemi izlerin küçültülmesi için son derece etkin bir sistem olarak görülüyor ve ayda bir gerçekleştirilen seanslar halinde tedavi yürütülüyor. Cildin yüzeyinden kabarık izlerde kabarık kısım Nlite V lazeri ile tahrip ediliyor veya izler cilt seviyesinden düşük ise yine Nlite V lazer tedavisi uyarıcı moda kullanılarak izleri olan doku geliştiriliyor.

Geniş izleri olanlarda tedaviye zaman zaman cilt içerisine enjeksiyona dayanan karbondioksit tedavisi de ilave edilerek tedavide yüz güldürücü sonuçlar güçlendirilebiliyor. İz tedavisi her zaman, herkese yapılabiliyor.

Dövmelerinden sıkılanlar için…

Dövmelerin yaptırılması kadar çıkarılması da oldukça büyük bir zorluk arz ediyor. Dövmelerin çıkarılmasında aktif Q anahtarlı lazerlerden özellikle İngilizlerin geliştirdiği Lumina Q sistemi oldukça başarılı görülüyor. Bu sistem derinlerdeki pigmentleri cilde zarar vermeden patlatıyor ve parçalanan pigmentlerin emilmesini sağlıyor. Bunun için ayda bir yapılan birkaç seans genellikle yeterli olmakla birlikte bazen daha uzun seanslar gerekebiliyor. Dövme çıkartma tedavileri güneşli havalarda yapılamıyor.

Sigaranın cilt hasarı…

Sigara içenlerde dudaktaki kaslar güçlenerek dudakların büzülmesi, sigaradaki nikotin ve diğer zehirlerden dolayı dudak dokusunun sağlığının bozulması, yenilenme gücünün düşmesi ile derin çizgilerin oluşması sıklıkla görülen olumsuz etkiler. Meyve asitleri ile yapılan peeling işleminden sonra Nlite V Lazer Sistemi, botox ve ilave olarak naturel hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ardı sıra kullanılarak dudaktaki bu olumsuz etkiler küçültülebiliyor, dudak daha genç ve daha estetik, daha dolgun hale getirilebiliyor.

Vücut formunuz için…

Kışın kilolar alınıyor, selülitler belirginleşiyor, sarkma problemleri artıyor. Bahar geldiğinde ise bu problemlerin nasıl çözümleneceği yolunda insanlar çare arıyor. İtalyanların geliştirdiği Slim Up sistemindeki kızıl ötesi ışınlar yağların metabolizmasını hızlandırırken; vücuda dost elektrik akımları da kasları güçlendiriyor, cilt sıkılığını artırıyor, birikmiş sıvıların dokulardan uzaklaştırılmasını sağlıyor. Özellikle bölgesel yağ fazlalıklarında ise şişmiş yağ hücreleri lipokavitasyon ve yumuşak lazer metodu ile etkisiz hale getiriliyor. Elektromanyetik dalgaların oluşturduğu elektroporasyon metodu ile de dokudaki yağlar, toksinler dokulardan uzaklaştırılıyor.

Dokularda yağlanma beraberinde selülit sıklıkla görülüyor. Selülit bayan erkek herkesin ortak problemi ve lenf sıvılarının hareketsiz bölgelerde birikmesi başlıca neden. Bu bölgelere uygulanan Lavatron radyodiyatermi metodu sayesinde dokular derin olarak harekete geçiriliyor ve ısıtılıyor, böylece hem birikmiş sıvıların içerisindeki yağlar metabolize ediliyor, hem birikmiş sıvılar uzaklaştırılıyor, hem de dokuların elastikiyeti geliştiriliyor.          

Bu metotları planlamadan önce öncelikle kişilerin hikayeleri alınıyor ve dokuların kompozisyonunu ve ihtiyacı olan tedavi metotlarını belirlemek için vücut kompozisyon testi yapılıyor. Beslenme ve aktivite değerlendirmesinden sonra kişilerin yaşam alışkanlıkları da dikkate alınarak kişilere özgü vücut formunu geliştirme programları yapılıyor. Yapılan programlarda kişilerin yaşam ve doku sağlıklarına zarar vermeyen bir program planlaması son derece önemli.

Yenilikçi kozmetikler…

Herkesin yaşına, cinsine ve problemlerine göre kozmetik ihtiyaçlar mevsimsel değişikliklerde dikkate alındığında farklılık göstermektedir. Özellikle içerisinde yüksek miktarda etken madde içeren medikal kozmetikler kişilerin ev bakımlarını ve klinik tedavi süreçlerini desteklemek için önemli. Meyve asitleri, vitamin A asidi, peptidler, antioksidanlar ve yenilikçi cilt geliştiriciler, problem küçültücüleri içeren kozmetiklerde mutlaka yaşama dahil edilmeli.