0312 312 12 21
info@yaslibakimiturizmi.com

Dördüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi  24 - 25 Kasım 2016 ANKARA Sheraton Hotel

Genel

Ülkemizin yaşlı bakımı turizminde AB ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin çözüm ortağı olmaya adaydır. Medikal Turizm Derneği ülkemizde yaşlı bakımı, yaşlı turizmi konularında uluslararası işbirlikçiler ile yenilikler ve değerler yaratacak projeler gerçekleştirmektedir. Bu çerçevede “ Küresel Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Turizmi Buluşması” Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin, İçişleri Bakanımız Sayın Muammer Güler, Ankara Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof.Dr.Erkan İbiş, Ankara Valimiz Sayın Alaaddin Yüksel ve bir çok yerli yabancı misafir ( 230 kişi ) katılımcı ile 30 Eylül -1 Ekim 2013 tarihlerinde Ankara da Rixos Otel de gerçekleştirilmiştir.

 

Söz konusu kongrenin etkilerinin devam ettirilmesine ve potansiyel verimliliğe dönüştürülmesine yönelik olarak “İkinci Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi “15 – 16.Aralık.2014 tarihlerinde Ankara Grand Rixos Otel de Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi katkılarıyla; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın desteği, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik ve Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Erkan İbiş başta olmak üzere birçok bürokrat, yabancı ve yerli misafirler olmak üzere 276 kişilik katılımcıyla, iç ve dış basında geniş yankı uyandıracak seviyede gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kongremize Microsoft, Samsung, Avea, Ankara Ticaret Odası, Anadolu Ajansı, Darülaceze ve Darülaceze Vakfı ve Flavius Klinikleri sponsorluk desteği sağlamışlardır.

 

Söz konusu kongrenin etkilerinin devam ettirilmesine ve potansiyel verimliliğe dönüştürülmesine yönelik olarak “Üçüncü Uluslararası 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi “01 – 02.Ekim.2015 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel de Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi katkılarıyla; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın desteği, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Yalçın Topçu ve Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Erkan İbiş başta olmak üzere birçok bürokrat, yabancı ve yerli misafirler olmak üzere 412 kişilik katılımcıyla, iç ve dış basında geniş yankı uyandıracak seviyede gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kongremize Samsung, Flavius Poliklinikleri sponsorluk desteği sağlamışlardır. Ayrıca Beyoğlu Belediyesi adına da Belediye Bakanı Ahmet Misbah Demircan işbirliği sağlamışlardır.

Kongrelerimizin yazılı, görsel ve dijital medya alanlarındaki etkinlikleri dikkat çekici düzeyde gerçekleşmiştir. Anadolu ajansının son kongremiz için basın etkinlik raporu mevcuttur.